piątek, 26 sierpnia 2016

POLSKA: Solaris Urbino 12 Electric nagrodzony tutyłem Bus of the Year 2017

Tego jeszcze nie było! Nie dość, że nagroda dla najlepszego autobusu przyznana została pojazdowi na baterie, to jeszcze pojazd ten powstał w Polsce. Tytuł Bus of the Year 2017 otrzymał Solaris Urbino 12 Electric!

Uroczyste wręczenie statuetki odbędzie się 21 września, podczas targów pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze. W tym roku rywalizowały o niego autobusy aż pięciu producentów: Ebusco, Irizar, Van Hool, Solaris i Mercedes. Generalnie cały konkurs zdominowały pojazdy nisko- i zeroemisyjne, bo aż cztery autobusy biorące udział w rywalizacji charakteryzowały się napędem elektrycznym. Tylko Mercedes wystawił w konkursie gazowe Citaro NGT. To niezwykle ważne i prestiżowe wyróżnienie zwłaszcza, że polski autobus wygrał z dziełami wieloletnich potentatów na rynku ogólnoświatowym. Potwierdza to doskonałą jakość polskich autobusów i skuteczność myśli technicznej, która znajduje uznanie już w wielu krajach Europy i świata. 

Tytuł Bus of The Year przyznawany jest od 1989 roku. Zwycięski pojazd otrzymuje tytuł najlepszego autobusu na kolejny rok. Organizatorem przedsięwzięcia jest Association of Commercial Vehicle Editors, czyli Stowarzyszenie Europejskich Wydawców Czasopism Branży Pojazdów Użytkowych. Konkurs organizowany jest co dwa lata, a gospodarzem każdej z edycji jest inny członek jury. Tegoroczna edycja Bus Euro Test, w wyniku której jury, składające się z przedstawicieli ponad 20 państw członkowskich ACE, odbyła się w Brukseli. 

fot. Solaris

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane