środa, 10 sierpnia 2016

RZESZÓW: już we wrześniu I Bieszczadzka Siekierezada Kolejowa

Inicjatywa KochamKolej.pl, na czele z Jerzym Zubą i masą zapaleńców, zatacza coraz szersze kręgi. Jeszcze w lipcu, tuż przed ŚDM, z Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Rzeszowie nadeszła pozytywna odpowiedź, zezwalająca na uprzątnięcie szlaku linii kolejowej 102 między Przemyślem a Mahlowicami. Członkowie stowarzyszenia mają więc wolną drogę do rozpoczęcia wycinki roślinności, oczywiście z zaznaczeniem, że drzewa o obwodzie pnia powyżej 25 cm mogą być usunięte dopiero po uzyskaniu stosownych zezwoleń.

Zainteresowanie akcją jest ogromne. Już teraz KochamKolej.pl przewiduje udział około 150 osób. Prace zabezpieczą funkcjonariusze SOK z Komendy w Przemyślu. Na drugą połowę sierpnia zaplanowano robocze spotkanie w sprawie prac, które przeprowadzone zostaną w ramach happeningu pn. I Bieszczadzka Siekierezada Kolejowa. Akcja zyskała już poparcie Wójta Gminy Przemyśl, Andrzeja Huka. Impreza odbędzie się w dniach 22-25 września w Pikulicach pod Przemyślem.

Zamierzeniem stowarzyszenia KochamKolej.pl jest udrożnienie szlaku kolejowego tak, by można było w przyszłości uruchomić pociągi sezonowe na trasie Przemyśl - Mahlowice - Ustrzyki Dolne. Dzięki temu kolejne miejscowości turystyczne zyskałyby atrakcyjne możliwości dojazdu, tym bardziej dogodne, że do ważnej stacji węzłowej w Przemyślu, skąd wyrusza codziennie szereg dalekobieżnych połączeń w różne rejony kraju. Działaczom z KochamKolej.pl udało się już przeforsować powrót pociągów sezonowych do Zagórza, Komańczy, a w tym roku także do Łupkowa. Trzymajmy więc kciuki za powodzenie kolejnej inicjatywy, która miejmy nadzieję zaktywizuje kolej w Bieszczadach jeszcze bardziej.

fot. bieszczady24.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane