wtorek, 23 sierpnia 2016

RZESZÓW: promocyjny przejazd pociągiem z Łupkowa na Słowację!

Już w najbliższą sobotę nie lada gratka nie tylko dla pasjonatów kolei, ale i dla mieszkańców regionu. W specjalny, promocyjny kurs z Łupkowa do słowackich Medzilaborec wyruszy słynny Bieszczadzki Żaczek. Tym samym faktem stanie się to, do czego dążyli polscy i słowaccy zapaleńcy - pociąg połączy dwa sąsiadujące z sobą kraje z wykorzystaniem tunelu pod Przełęczą Łupkowską. Akcja odbywa się w ramach cyklu "Kulturalne lato". Choć na razie jest to tylko jednorazowa impreza, to i tak daje nadzieje i pozwala wierzyć w przyszłość transgranicznych połączeń lokalnych z Polski na Słowację. Obecnie regularny ruch realizowany jest tylko przez przejście kolejowe w Zwardoniu...

Dla wszystkich, którzy wezmą udział w przejeździe, przygotowano nie lada atrakcje. Nie dość, że przejazd w obie strony możliwy będzie na postawie biletu zakupionego tylko do Łupkowa, to jeszcze każdy pasażer na podstawie ważnego biletu kolejowego będzie mógł za darmo odwiedzić medzilaboreckie muzeum najsławniejszego mieszkańca miasta, czyli Andreja Warhoła, znanego wszyskim jako Andy Warhol. Ponadto w mieście Medzilaborce odbędzie się plenerowy koncert w miejskim amfiteatrze, którego gwiazdą będzie zespół ABBA SHOW.

Odjazd pociągu z Łupkowa zaplanowano na 11:00. Po półgodzinnej jeździe skład zamelduje się w Medzilaborcach o 11:30. O 12:00 będzie wejście do muzeum, a o 15:00 rozpocznie się plenerowa impreza. O 17:00 pociąg pojedzie do Łupkowa, gdzie dotrze na 17:25. Po 7 minutowym postoju skład ruszy do Rzeszowa. Oczywiście zarówno w jedną, jak i w drugą stronę, pociąg będzie kursował od razu z i do Rzeszowa, także w zasięgu znajdą się zarówno stolica regionu, jak i Jasło czy Sanok.

A dla tych, którzy nie zdążą, przygotowano powtórkę - kolejna możliwość wycieczki do Medzilaborec nadarzy się 24 września, na zakończenie letniego sezonu.

KochamyKolej? No jasne!

fot. Bieszczadzki Żaczek

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane