środa, 31 sierpnia 2016

SOSNOWIEC: zmiany autobusowe od KZK GOP

Nowy rok szkolny w Sosnowcu oznacza spore zmiany w komunikacji autobusowej. KZK GOP wprowadza jutro szereg zmian, z którymi warto się zapoznać.

LINIA 299, która łączy Szpital Wojewódzki z Pogonią, Centrum, Sielcem i Zagórzem, zostanie zlikwidowana. Jej zadania przejmie LINIA 188, ale trasa zostanie zmodyfikowana i skrócona.
Autobusy jeździć będą od zajezdni w Zagórzu, przez ulice: Lenartowicza, Paderewskiego, Rydza-Śmigłego, Braci Mieroszewskich, Dworską, Zuzanny, Północną, Okrzei, Staszica, Narutowicza, 1 Maja, Sienkiewicza, 3 Maja i Wawel.

Rozkład jazdy LINII 622, w ciągu całego tygodnia zakłada ograniczenie kursów na trasie: Maczki - Kazimierz Górniczy Kopalnia - Pogoń Stawowa. Obsługę Maczek, Ostrów Górniczych i Kazimierza Górniczego przejmą teraz linie 815 i 835.

Trasa LINII 815, w ciągu całego tygodnia, zostanie wydłużona od zajezdni w Zagórzu ulicami: Lenartowicza, Szenwalda, Główną, Armii Krajowej, Maczkowską, aż do ulicy Starzyńskiego.
Powrót odbywać się będzie ulicami: Gałczyńskiego, gen. Waltera-Jankego, Metalową, Starzyńskiego, Armii Krajowej, Główną, Szenwalda, aż do włączenia się na obecną trasę na ulicy Lenartowicza. Na ul. Starzyńskiego przed skrzyżowaniem z ul. Gałczyńskiego uruchomione zostanie dodatkowe stanowisko przystanku Ostrowy Górnicze Pomnik, na którym autobusy tej linii odbywać będą swoje postoje eksploatacyjne.

LINIA 835 zostanie skierowana, po obsłudze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, z ulicy 11 Listopada ulicami: Dobrzańskiego-Hubala, Wileńską,  Maczkowską, Krakowską, aż do pętli autobusowej znajdującej się na Kadłubka. Wyłączone z obsługi zostaną fragmenty ulic: 11 Listopada, Braci Mieroszewskich i Lenartowicza, wraz z obsługą przystanków:

  • Zagórze Pekin, Zagórze 
  • Osiedle, 
  • Zagórze Mec, 
  • Zagórze Lenartowicza,
  • Zagórze Zajezdnia. 
W zamian uruchomione zostaną dwa nowe stanowiska przystanku Zagórze Droga do Klimontowa - na ulicy 11 listopada, przed skrzyżowaniem z Dobrzańskiego-Hubala (w kierunku Maczek) oraz na Dobrzańskiego-Hubala, przed skrzyżowaniem z 11 Listopada (w kierunku Katowic).

Rozkład jazdy LINII 18 zakłada włączenie do obsługi Katowickiej Strefy Ekonomicznej w Sosnowcu poprzez skierowanie trasy od ronda Żołnierzy Wyklętych ulicami przez KSSE oraz ulicę Jedności, aż do włączenia się na obecną trasę przejazdu, na 11 Listopada.

LINIA 26, w ciągu całego tygodnia wykonywać będzie wieczorny kurs z Sosnowca Niwki przez KSSE do zajezdni na Zagórzu.

fot. PL (portal Twoje Zagłębie)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane