niedziela, 21 sierpnia 2016

WARSZAWA: Mordor's Horror na Służewcu - rozpoczął się remont!

Od 20 sierpnia do odwołania tramwaje w Warszawie nie kursują ulicą Marynarską do pętli Służewiec. Jest to związane z rozpoczęciem inwestycji w zakresie poszerzania i przebudowy wspomnianej ulicy. Od jutra na szczęście na przystanek Rzymowskiego wróci linia 31, dla której jeszcze dziś trwa zabudowa przełączki torowej dla składów dwukierunkowych.

Tymczasem pozostałe linie tramwajowe kursują na trasach skróconych. Linia 17 do pętli Kielecka, a linie 18 i 71 skrócono do zajezdni na Woronicza. Nie zmienią się ich rozkłady jazdy. Od poniedziałku wróci linia 31 między Wilanowską a tymczasowym przystankiem na Rzymowskiego. Kursować będzie niezmiennie, co 3 minuty w szczycie i co 7,5 minuty w weekendy.

Na czas trwania remontu zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-1, która będzie obsługiwała trasę: WIELICKA – Woronicza – Wołoska – Marynarska – PKP SŁUŻEWIEC – Marynarska – Wołoska – Woronicza – Krasickiego – Malczewskiego – Puławska – Woronicza –KRÓLIKARNIA (przystanek dla wysiadających), zapewniając połączenie domaniewskiego Mordoru z metrem na Wierzbnie. Autobusy będą kursowały co ok. 3-4 min w godzinach szczytu, co ok. 6 min poza szczytem oraz co ok. 10 min w dni wolne.

Od jutra więc poważne utrudnienia. Na szczęście ZTM porozumiał się także z Kolejami Mazowieckimi, dzięki czemu w dojazdach z centrum do Służewca pomogą pociągi linii R8 i RL. W składach tych ważne będą wszystkie dostępne w ofercie ZTM bilety, także kartonikowe. 

schemat ZTM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane