poniedziałek, 8 sierpnia 2016

WROCŁAW: dwa nowe przystanki kolejowe pod Wrocławiem

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły własnie przetarg na budowę dwóch nowych przystanków kolejowych w aglomeracji wrocławskiej. To ważna informacja dla mieszkańców intensywnie rozbudowujących się rejonów, gdzie wspomniane przystanki się znajdą.

Pierwszy z nich powstanie do 2018 roku na linii do Wałbrzycha w Mokronosie Górnym, niedaleko szybko rozbudowującego się tzw. nowego Smolca. Jego koszt to około 6 milionów złotych. Drugi zaplanowano w Iwinach, na linii do Kłodzka, w okolicach Jagodna i Żernik Wrocławskich. Będzie kosztować 4,5 miliona złotych. Obok obu nowych dworców mają powstać też parkingi przesiadkowe dla samochodów, które wybudują gminy. Aby odniosły sukces, potrzebne będą także gminne autobusy, które dowiozą pasażerów do pociągów w kierunku miasta.

To zresztą nie jedyna dobra wiadomość. Już w przyszłym roku wyremontowany zostanie ważny kolejowy przystanek Wrocław Muchobór, położony w biurowym zagłębiu obok ulicy Strzegomskiej Swoje siedziby w tym rejonie mają chociażby IBM czy Netia, ponadto w pobliżu jest też Wrocławski Park Technologiczny. Dziś jest to, po dworcu Świebodzkim i Głównym, trzeci najbardziej uczęszczany przystanek kolejowy w mieście. We Wrocławiu potrzeba jeszcze kilku nowych przystanków, na przykład na Zakrzowie czy Karłowicach. Czas pokaże, czy i kiedy powstaną.

fot. Tommi (CC-BY SA 3.0)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane