piątek, 12 sierpnia 2016

WROCŁAW: Koleje Dolnośląskie rosną w siłę

Na Dolnym Śląsku od kilku lat koegzystują Przewozy Regionalne i samorządowe Koleje Dolnośląskie. Te drugie rosną w siłę. Jak poinformował redakcję Kuriera Kolejowego przedstawiciel zarządu województwa dolnośląskiego, w pierwszej połowie tego roku pociągami spółki podróżowało 3,5 miliona osób. Jest to niemal tyle, ile przewieziono w całym 2014 roku. W roku ubiegłym pasażerów było ponad 5 milionów. W tym roku może uda się osiągnąć nawet 7 milionów. O tym przedstawiciele samorządu przekonują z całą stanowczością, przekonując, że stanie się to w grudniu.

Zdecydowana większość osób, które wybierają Koleje Dolnośląskie, to oczywiście pasażerowie przemieszczający się w obrębie aglomeracji wrocławskiej. Rozwój połączeń w rejonie Kotliny Kłodzkiej też nie pozostaje bez znaczenia. Ważne jest też, że Koleje Dolnośląskie mają po sobą dwa najważniejsze ciągi: Wrocław - Węgliniec i Wrocław - Jelenia Góra. Do tego, wspólnie z DB, obsługują połączenia do Niemiec.

Koleje Dolnośląskie są doskonałym przykładem na to, jak należy organizować sensowny lokalny transport kolejowy. Całości dopełniają przyjazne schematy połączeń, wyraźna numeracja obsługiwanych tras i ich wyróżniki barwne. W połączeniu z inwestycjami w tabor i doskonałym wyczuciem potrzeb mieszkańców i turystów składa na się na sukces, którego beneficjentem są właśnie Koleje Dolnośląskie. Oby tak dalej!

Czy kiedyś Koleje Małopolskie będą mieć podobne powody do dumy, bez podpierania się wyłącznie linią z Wieliczki do Balic?

fot. UMWD

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane