czwartek, 22 września 2016

BĘDZIN: Dzień Otwarty zajezdni tramwajowej w Będzinie w ramach ETZT 2016

W tym roku, jak zawsze we wrześniu, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Tramwaje Śląskie S.A. organizują Dzień Otwarty w jednej ze swoich zajezdni. Tym razem w sobotę, 24 września, Tramwaje Śląskie zapraszają do zajezdni Rejonu nr 1 w Będzinie.

Tegoroczny Dzień Otwarty to także okazja do świętowania, przypada bowiem w 85 rocznicę połączenia sieci tramwajowych Śląska i Zagłębia. W roku 1931 uruchomione zostało bezpośrednie połączenie linią tramwajową Katowic z Sosnowcem, co stanowiło wielkie ułatwienie dla pasażerów, którzy dotąd czasu musieli przesiadać się z tramwaju do tramwaju, pokonawszy wcześniej szlak kolejowy.

Program imprezy w Zajezdni w Będzinie, objętym honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina, Łukasza Komoniewskiego, przedstawia się następująco:

09:00 - 13:30
Turniej piłki nożnej i siatkówki plażowej o Puchar Prezesa Tramwajów Śląskich S.A. - boiska przy stadionie OSiR w Będzinie, ul. Sportowa 6

10:00 - 11:00 Parada tramwajów na trasie od zajezdni w Katowicach Zawodziu do zajezdni w Będzinie

11:00 - 18:00 Zwiedzanie Zajezdni Tramwajowej w Będzinie i Warsztatu Zwrotnic połączone z:
  • wystawą taboru tramwajowego i technicznego oraz części i elementów tramwajów,
  • wystawą o historii tramwajów w regionie i ekspozycją symulatora kabiny motorniczego,
  • nauką jazdy tramwajem (z instruktorem),
  • podnoszeniem zmodernizowanego wagonu serii 105 (co 30 min. od 12:00 do 17:00),
  • przejazdem tramwajem przez myjnię (co 30 min. od 12:15 do 17:15),
  • wybijaniem pamiątkowego znaczka.
11:00 Otwarcie zakładu i powitanie parady

11:30 Występ zespołu Big Będzin Band

12:00 Pokaz umiejętności motorniczych

12:30 Pokaz wkolejania wagonu

13:00 Koncert zespołu SZANSA

13:30 Pokaz akrobatyczny duetu z ACRO Team Silesia

14:00 Występ Orkiestry Dętej Tramwajów Śląskich S.A.

14:30 Oficjalne przywitanie gości

14:35 Wręczenie pucharów i medali zwycięzcom turniejów o Puchar Prezesa Tramwajów Śląskich S.A. w piłce nożnej i siatkówce plażowej oraz nagród laureatom konkursów fotograficznego i modelarskiego

15:15
Konkurs z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym

15:45 Pokaz akcji ratowania poszkodowanych w zderzeniu samochodu z tramwajem

16:30 Występ kabaretu AMELIJUSH

17:00 Występ formacji tanecznej BLACK and WHITE

17:30 Pokaz dynamiczny VI batalionu powietrznodesantowego z Gliwic

18:00 Pokaz iluzji

18:30 Koncert zespołu FAJTERS

19:30 Koncert zespołu ABBA Cover

20:30 Spektakl Teatru Ognia OSCULUM IGNIS

Imprezę poprowadzi Marcin Janota, prezenter Radia Fest.

Zaplanowano także dodatkowe atrakcje w postaci:
  • wystawy sprzętu policyjnego, wojskowego i straży pożarnej,
  • pokazu udzielania pierwszej pomocy,
  • gier i zabaw dla dzieci, malowania twarzy, warkoczyków, ogólnodostępnych urządzeń rekreacyjnych,
  • symulatorów dachowania i zderzenia samochodu, alkogogli,
  • stoisk gastronomicznych z przekąskami i napojami.
Na tę okoliczność uruchomione zostaną linie specjalne dowożące zwiedzających do zajezdni w Będzinie, które kursować będą z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Czeladzi i Będzina. Także wieczorem dodatkowe tramwaje odwiozą chętnych do domów.

fot. Tramwaje Śląskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane