niedziela, 11 września 2016

BYDGOSZCZ: Arriva podsumowała wakacyjne połączenie na Hel - jest sukces

Komercyjne, wakacyjne połączenie Bydgoszczy z Trójmiastem i Helem okazało się sporym sukcesem, mimo dość wygórowanych cen, zwłaszcza na krótkich relacjach. Wakacyjnymi pociągami podróżowało łącznie 75 tysięcy pasażerów. Codzienny pociąg o nazwie Słoneczny Patrol od 25 czerwca do ostatniego dnia sierpnia kursował rano z Bydgoszczy na Hel, skąd w drogę powrotną wyruszał po południu. Dodatkowo spółka zdecydowała się uruchomić dwa dodatkowe, typowo lokalne połączenia wahadłowe Hel-Władysławowo-Hel, nazwane Leżak i Parawan, kursujące między składami Przewozów Regionalnych.

Choć oferta była niezwykle atrakcyjna czasowo dla mieszkańców województwa kujawsko – pomorskiego i pomorskiego, to sukces mógł być jeszcze większy, gdyby ceny za przejazd były odrobinę niższe. Jednak, z punktu widzenia komercyjnego charakteru połączeń, cena za przejazd i tak nie była zbyt wysoka w stosunku do oferty Przewozów Regionalnych, a zdecydowanie ułatwiła poruszanie się po chyba najtrudniejszej wakacyjnie trasie kolejowej.

Średnie zapełnione spalinowych szynobusów Arrivy na Helu wyniosło 95%. W sumie w okresie letnim spółka, w ramach oferty Mutli Plaża, uruchomiła aż 408 kursów. Dobrym pomysłem było uruchomienie krótkich kursów, obejmujących tylko Półwysep Helski. Ze względu na dogodną lokalizację przystanków kolejowych między Władysławowem a Helem pociągi osobowe spełniają tam rolę lokalnego transportu dla urlopowiczów, i takich pociągów powinno być jak najwięcej.

Zapewne w przyszłym roku Arriva ponownie uruchomi połączenia nad polskie morze. Być może pojawi się też jakaś nowa destynacja, jak choćby Ustka bądź Łeba?

fot. Arriva RP

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane