wtorek, 13 września 2016

KATOWICE: nowe połączenia Wizzair w 2017 roku

Aż cztery nowe połączenia z Portu Lotniczego Katowice Airport uruchomi w marcu węgierski Wizzair. Samoloty latać będą do Lizbony, Katanii, na Maltę i do Rejkiawiku. W tym celu przewoźnik powiększył swój park taborowy w Katowicach, gdzie pojawił się już szósty samolot.  

Loty do stolicy Portugalii będą pierwszymi realizowanymi z południa Polski. Podobnie będzie z lotami na Islandię, która turystycznie zyskuje z każdym kolejnym sezonem. Na nowy rok Wizzair zaplanował aż 2,2 miliona miejsc w swoich samolotach, które latać będą na aż 36 trasach. Przewoźnik zakłada nawet 2 miliony odprawionych pasażerów. W ciągu dwunastu lat operowania w Katowicach Wizzair odprawił ponad 13 milionów pasażerów, a tylko w ubiegłym roku aż półtora miliona. 

Katowickie lotnisko w Pyrzowicach jest doskonale położone. Ma miejsca na rozbudowę, dobry układ drogowy w rejonie, brakuje mu tylko linii kolejowej. To jest jednak tylko kwestią czasu. Katowice Airport może niebawem stanowić poważne zagrożenie dla pozycji podkrakowskich Balic. Tamtejsze lotnisko bowiem ma problem z miejscem, i dopóki nie pozbędzie się uciążliwego współtowarzysza, w postaci jednostki wojskowej, niewiele będzie dało się zrobić. A podkatowickiemu lotnisku życzę powodzenia, ponieważ od lat jego potencjał wzrasta.

fot. Wizzair

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane