poniedziałek, 12 września 2016

KRAKÓW: będzie remont Ronda Kocmyrzowskiego

Jedno z najważniejszych miejsc w Nowej Hucie. Bez wątpienia największy węzeł przesiadkowy krakowskiej komunikacji miejskiej w tej części miasta. Mowa o Rondzie Kocmyrzowskim im. ks. Józefa Gorzelanego, które już niebawem doczeka się gruntownego remontu.

To ciekawe miejsce przy słynnym bieńczyckim bazarze Tomex, gdzie rozpoczyna się ulica Kocmyrzowska prowadząca w kierunku Proszowic, to ogromnie ważny dla całej Nowej Huty punkt infrastruktury miejskiej. Krzyżują się tam ważne ciągi tramwajowe z kierunku centrum, Bieńczyc i Mistrzejowic, Krzesławic oraz placu Centralnego. Rondo codziennie przejeżdżają rzesze samochodów i autobusów miejskich. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu właśnie ogłosił przetarg jego gruntowny remont. Wzorem innych tego typu obiektów w Krakowie, jak Ronda: Grzegórzeckie, Mogilskie czy Czyżyńskie, także Rondo Kocmyrzowskie zyska nowy blask i wiele rozwiązań integrujących transport miejski. Przede wszystkim jednak od nowa powstaną torowiska tramwajowe, które w tym miejscu są już w opłakanym stanie.

Prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku i zakończą się wiosną. Remont będzie polegać na wymianie całego układu torowego, sieci trakcyjnej wraz ze słupami trakcyjnymi oraz oświetlenia. Równolegle odnawiana będzie również podstacja trakcyjna Bieńczyce. Harmonogram prac zostanie opracowany tak, aby utrzymać przejezdność tramwajową Ronda w czasie trwania remontu, wyłączając czasowo pojedyncze wyloty. Dokładny zakres utrudnień w poszczególnych etapach znany będzie dopiero po rozstrzygnięciu przetargu i poczynieniu wszelkich ustaleń. Utrudnienia w ruchu tramwajowym potrwają od 3 do 4 miesięcy - wszystko zależy tutaj od tego, jak łaskawa okaże się tegoroczna zima.

fot. krakow.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane