wtorek, 6 września 2016

KRAKÓW: lawina inwestycji zbliża się do miasta

Pod koniec sierpnia rozpisano przetarg na budowę Trasy Łagiewnickiej, niedawno też zatwierdzono realizację dwóch parkingów Park&Ride w Bieżanowie i Kurdwanowie, ponadto klepnięta jest już kompleksowa przebudowa Igołomskiej. Wymienione tutaj inwestycje to tylko część z puli 58 projektów realizowanych przez miasto w obecnej perspektywie finansowej Unii. Łączna wartość dofinansowania z unijnych pieniędzy wynosi niemal 2 miliardy złotych, a zatem lada chwila kolejne przetargi!

Miasto wreszcie zabiera się za tramwaj na Górkę Narodową, o który północne dzielnice miasta modlą się od lat. W bieżącej perspektywie ma się także zmieścić przebudowa alei 29 Listopada, która z pewnością przyda się dopóki nie została domknięta północna obwodnica Krakowa. Linia Krakowskiego Szybkiego Tramwaju to nie tyko kolosalne ułatwienie dla mieszkańców Prądnika Białego, ale też intratna propozycja dla dojeżdżających z północy. Przy pętli końcowej w Górce Narodowej zlokalizowany będzie bowiem jeden z parkingów P&R, na którym będzie można zostawić samochód i przesiąść się do tramwaju. Kolejne powstaną też w rejonie ulicy Pachońskiego na Prądniku Białym (dedykowany mieszkańcom Zielonek) i przy pętli Krowodrza Górka, który doskonale sprawdzi się dla mieszkańców północno-zachodnich dzielnic i przedmieść.

W Krakowie dużo się dzieje, i dużo się jeszcze wydarzy. Jest jednak jeszcze kilka brakujących ogniw transportowych, jak chociażby tunel Wola Justowska - Zwierzyniec, pod Kopcem Kościuszki, a także trasa łącząca miasto z portem lotniczym, której realizacja odetkałaby co najmniej kilka ciągów w zachodniej części miasta.

fot. Radio Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane