piątek, 16 września 2016

KRAKÓW: pożegnanie tegorocznej edycji Krakowskiej Linii Muzealnej

W najbliższą niedzielę, 18 września, w Krakowie po raz ostatni w tym sezonie będzie można odbyć komunikacyjną podróż w czasie. Ostatni raz w tym roku na ulicach miasta pojawią się pojazdy Krakowskiej Linii Muzealnej. Niezmiennie kursować będzie, według stałego rozkładu jazdy, zabytkowa linia tramwajowa 0 na obu trasach, a dodatkowo pojawi się okolicznościowa linia F, która połączy Nową Hutę z Podgórzem.

Linia F kursować będzie na trasie:

RYNEK PODGÓRSKI - Krakowska - Dietla - Grzegórzecka - al. Powstania Warszawskiego - Mogilska - al. Jana Pawła II - Al. Solidarności - KOMBINAT - Al. Solidarności - al. Jana Pawła II - al. Powstania Warszawskiego - Grzegórzecka - Dietla - Krakowska - RYNEK PODGÓRSKI

Odjazdy z Rynku Podgórskiego odbywać się będą co 30 minut między 8:45 a 16:45, natomiast kursy z Kombinatu zaplanowano od 9:30 do 17:30, także w takcie półgodzinnym. Tradycyjnie obowiązywać będzie zwykła taryfa biletowa. Na pokładzie znajdziemy członków Krakowskiego Klubu Modelarzy Kolejowych. Imprezę wspólnie organizują: MPK Kraków, ZIKiT, KKMK oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej. Autobusy linii F zatrzymają się na wszystkich regularnych przystankach dziennej komunikacji autobusowej na trasie przejazdu.

Linia F kursowała w Krakowie tylko dwa razy. Od 1976 roku łączyła Rynek Podgórski najpierw z przystankiem Struga, a potem z Centrum Administracyjnym Huty Lenina (stąd trasa linii muzealnej), jako linia pospieszna. Natomiast w wakacje roku 1995, w dni świąteczne była linią rekreacyjną, wożącą pasażerów na trasie z Alei Przyjaźni do Przylasku Rusieckiego.

Wszystkich chętnych zapraszam do Krakowa, a kto nie może - następna szansa za rok!

fot. Krakowska Linia Muzealna

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane