poniedziałek, 26 września 2016

KRAKÓW: rozwijają się lotniska w Polsce - Balice nie pozostają dłużne

Rozwijają nam się w kraju porty lotnicze. Przybywa połączeń, już nie tylko takich bieda-emigracyjnych na Wyspy Brytyjskie i do Irlandii, ale też w kierunkach biznesowych i turystycznych. Polacy latają chętniej, zresztą i do Polski coraz więcej ludzi przylatuje, a nie przyjeżdża. Nie dziwi więc, że kolejne kierunki wprowadzi na przyszły rok Kraków Airport w Balicach.

Nowe loty do Wenecji, Porto, Pescary we włoskiej Abruzji, Lourdes oraz na Kretę to pięć nowych połączeń, które w przyszłorocznym letnim rozkładzie lotów uruchomi z lotniska w Krakowie irlandzka linia Ryanair. W związku z rozbudową siatki lotów w krakowskiej bazie stacjonować będą trzy samoloty przewoźnika. Zgodnie z planami przewoźnika loty do Wenecji, Porto, Pescary i Loudres będą się odbywały dwa razy w tygodniu, a na Kretę (Chania) - raz w tygodniu. W przyszłorocznej letniej siatce połączeń pojawią się także trasy obsługiwane do tej pory tylko sezonowo w rozkładzie zimowym: Belfast, Bournemouth oraz Oslo Torp. Wzrośnie liczba lotów do Eindhoven, Leeds Bradford oraz Manchesteru. Przewoźnik szacuje, że na trasach z Krakowa do 39 miast w Europie obsłuży w Krakowie 2,4 miliona pasażerów rocznie.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym w kraju. W tegorocznym sezonie letnim lotnisko oferuje 70 połączeń regularnych do 62 portów w 18 krajach i współpracuje z 21 przewoźnikami, zrzeszonymi w trzech największych sojuszach lotniczych na świecie. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło rekordową liczbę ponad 4,221 mln podróżnych. Plany na ten rok zakładają przyjęcie ok. 4,7 mln pasażerów.

Najgorsze jest to, że Balice kiedyś się zatkają...

fot. Kraków Airport

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane