piątek, 16 września 2016

OPOLE: potężne wykolejenie składu towarowego na stacji Tarnów Opolski

Wczoraj wieczorem, o godzinie 21:16 na stacji Tarnów Opolski doszło to wykolejenia składu towarowego. Z torów wypadło osiem wagonów pociągu CTL Logistics, wiozącego miał węglowy z KWK Szczygłowice do opolskiej Elektrowni. Na szczęście nie ma ofiar, jednak szlak Opole - Strzelce Opolskie został całkowicie zablokowany. Uszkodzone są oba tory, sieć trakcyjna i elementy konstrukcyjne.

Pociągi Przewozów Regionalnych kursują na trasie skróconej: Kamień Śląski - Gliwice. Na odcinku Kamień Śląski - Opole wszystkie składy obsługiwane są Zastępczą Komunikacją Autobusową. PKP Intercity kieruje swoje pociągi objazdem z Gliwic przez Kędzierzyn-Koźle i Zdzieszowice. Przewoźnik zapewnia komunikację zastępczą dla stacji Tarnów Opolski i Strzelce Opolskie, które na kilka dni zostały pozbawione obsługi składami dalekobieżnymi. Utrudnienia te mogą potrwać nawet 5 dni.

PKP PLK deklaruje, że priorytetem jest przywrócenie przejezdności po jednym, mniej uszkodzonym torze. Po tych pracach kontynuowana będzie odbudowa szlaku. Prace przy usuwaniu skutków zdarzenia rozpoczęły się niemal natychmiast. W sumie torowisko zostało uszkodzone na odcinku kilkuset metrów. Poza torowiskiem i siecią trakcyjną uszkodzone zostały dodatkowo cztery rozjazdy. To nie pierwsze takie zdarzenie w tym miejscu. 30 sierpnia lokomotywa spalinowa PKP Cargo wyjechała samowolnie na szlak i wykoleiła się w obrębie stacji.

fot. Adam Kupniewski (Rynek Kolejowy)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane