czwartek, 15 września 2016

POLSKA: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2016

Jutro, 16 września, rozpoczyna się w całej Europie, także w Polsce, Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Impreza ta już po raz piętnasty.

W ciągu całego tygodnia w miastach w całej Europie, a także w Indonezji i Chinach odbywać się będą happeningi, rozmaite warsztaty i inne wydarzenia towarzyszące, które mają na celu zachęcenie mieszkańców gęsto zabudowanych metropolii i aglomeracji miejskich do zmiany niekorzystnych przyzwyczajeń transportowych na rzecz ekologicznej komunikacji zbiorowej. Podczas imprez promowana jest też m.in. idea car-poolingu.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji  jest hasło „Inteligentny transport. Silna gospodarka”. Promują go spoty Komisji Europejskiej, która jest "matką" całego projektu. Tradycyjnie, ostatnim dniem ETZT będzie Europejski Dzień Bez Samochodu, który przypadnie na czwartek, 22 września. Tego dnia w większości polskich miast, zwłaszcza tych największych, korzystanie z komunikacji miejskiej będzie darmowe dla wszystkich właścicieli samochodów i ich towarzyszom - grupa osób łącznie odpowiadać musi maksymalnej liczbie pasażerów posiadanego samochodu, zgodnej z wpisem w dowodzie rejestracyjnym.

Więcej o imprezach związanych z ETZT 2016 na bieżąco!

fot. Komisja Europejska

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane