poniedziałek, 26 września 2016

RZESZÓW: przystanek Chmielów Zagumnie ruszy w październiku

W Chmielowie koło Tarnobrzega powstał niedawno nowy przystanek kolejowy w ciągu linii 71 o nazwie Chmielów Zagumnie. Przystanek zlokalizowany jest pół kilometra za peronami stacji węzłowej Ocice, i stanowi ukłon w stronę mieszkańców Chmielowa, którzy nie mieli okazji wisadać u siebie do pociągów, jako ze stacja w Chmielowie na linii 25 nie jest obsługiwana pasażersko. Zresztą nowy przystanek PKP PLK zbudowały na wniosek władz samorządowych.

Przystanek został zgłoszony do bazy od 12 czerwca, a ponieważ żaden przewoźnik nie zgłosił formalnie chęci korzystania z peronu, od czerwca stoi on bezużytecznie. Sytuacja zaczęła mierzić PKP PLK, toteż zarządca infrastruktury zwrócił się z oficjalnym wnioskiem w sprawie peronu do podkarpackiego oddziału Przewozów Regionalnych. Interwencję przeprowadził także burmistrz Gminy Nowa Dęba, na której terenie znalazł się przystanek. Zawnioskował on o zatrzymywanie się w tym miejscu pociągów REGIO. Koniec końców PR-y wszczęły procedurę, która ostatecznie ożywi przystanek. Pociągi zaczną się na nim zatrzymywać od 16 października, po wejściu w życie korekty rozkładu jazdy.

Sytuacja jest na poły zabawna, tym niemniej cieszy fakt, że w województwie podkarpackim kolej jakoś się rozwija. Szkoda jednak, że tak wolno.

fot. Regan1973 (wikipedia.pl) 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane