niedziela, 4 września 2016

ŚLĄSKIE: Bytom Film Festiwal, czyli dworzec stanie się kinem na jeden dzień

W dniach od 7 do 11 września odbędzie się w Bytom Film Festiwal. W tym czasie bytomski dworzec kolejowy na jeden dzień stanie się kinem.

Impreza powraca w zupełnie nowej odsłonie. W tym roku organizatorzy postanowili skupić się na szukaniu odpowiedzi na to, co decyduje o sławie lub odejściu w zapomnienie poszczególnych filmów. Tematyka festiwalu będzie koncentrować się na kwestii popularyzacji i upowszechnianiu sztuki filmowej. Będzie wyróżniać wszystkich, którzy polepszają jakość obrazów filmowych (Repozytorium Cyfrowe), stymulują nowe produkcje debiutujących artystów (Studio Munka), czy wychodzą poza klasyczną kategorię widza (filmy kierowanie do osób niesłyszących, czy niewidzących).

Głównym obiektem festiwalowym będzie siedziba Bytomskiego Centrum Kultury. Z kolei w Teatrze Rozbark prezentowane będą filmy z sekcji Silesia Panorama zrealizowane w ostatnich latach w Bytomiu. Festiwalowe wydarzenia dotrą także do gmachu głównego biblioteki miejskiej, Opery Śląskiej, a także na bytomskim dworcu kolejowym. W tej ostatniej lokalizacji wyświetlony zostanie cyfrowo zrekonstruowany film "Przypadek" wyreżyserowany przez Krzysztofa Kieślowskiego, któremu poświęcono całą sekcję na tegorocznym festiwalu.

fot. Bytomski.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane