piątek, 23 września 2016

WARSZAWA: bilet przesiadkowy PKP IC przez Internet jeszcze w tym roku?

Jak poinformował w poniedziałek portal Transinfo, znany jest mniej więcej termin wprowadzenia w PKP Intercity możliwości zakupu biletu kolejowego z przesiadką przez Internet. Jak wskazuje portal, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wraz z "narodowym" przewoźnikiem mają świadomość oczekiwań pasażerów względem wdrożenia biletów przesiadkowych w internetowym systemie sprzedaży. Planuje się, że udogodnienie to wejdzie w życie na koniec IV kwartału 2016 roku, czyli w praktyce pod koniec roku. Być może PKP Intercity planuje w ten sposób wzmocnić efekt zmiany rozkładu jazdy albo dodatkowo przyciągnąć pasażerów przez świętami Bożego Narodzenia?

Jak wylicza redakcja, interpelację w tej sprawie złożyła poseł Iwona Arent. Uzasadniając swoją interpelację posłanka pisze, że pasażerom, którzy chcą podróżować z przesiadkami, obecny internetowy system sprzedaży biletów zezwala jedynie na zakup kilku biletów na przejazdy jednorazowe, co wiąże się z innymi opłatami niż za bilet przesiadkowy, który można nabyć jedynie w kasach biletowych lub u konduktorów pociągu. 

To zdumiewające, że w sytuacji, gdy co trzeci bilet na połączenia uruchamiane przez PKP Intercity, kupowany jest przez Internet (przede wszystkim ze względu na korzystne promocje) ciągle nie wprowadzono, bądź co bądź prostego udogodnienia. Tym bardziej dziwi to, że Przewozom Regionalnym udało się je wdrożyć już dawno temu, dzięki czemu pasażer może nabyć bilet z wieloma przesiadkami, dostosowanymi do swoich potrzeb. 

(Youtube)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane