piątek, 30 września 2016

WARSZAWA: Marki dołączają do pierwszej strefy

Pierwsza strefa biletowa w Warszawie ulegnie niebawem rozszerzeniu. Po tym, jak do pierwszej strefy biletowej włączone zostały podwarszawskie Ząbki, przyszła kolej na następne miasto w okolicy - Marki. Od 1 listopada mieszkańcy tej miejscowości zapłacą mniej za bilety, a linie autobusowe zmienią swoje strefowe numery na miejskie.

Stołeczny ZTM od dłuższego czasu prowadził rozmowy z władzami Marek w sprawie objęcia tego miasta I strefą biletową. Rada miasta stołecznego Warszawy swoją ostateczną decyzją dała zielone światło dla tego ruchu. Dotychczasowe linie strefowe, których numery zaczynają się cyframi 7 i 8 zostaną zastąpione przez linie zwykłe. Linia 718 zmieni się w 140, 732 w 240, a 805 w 340.

Rozszerzenie strefy miejskiej to dla mieszkańców Marek same oszczędności. Obecnie bilet miesięczny kosztuje 196 złotych. Od 1 listopada jego cena spadnie do 110 złotych. Tym samym osoby kupujące bilety miesięczne zaoszczędzą w skali roku 1032 złote. Od 1 listopada Marki będą dopłacać więcej do funkcjonowania linii ZTM na swoim terenie. Obecnie pokrywają 40% kosztów, ale finansowanie wzrośnie do 60%. Marki zauważają potrzebę dbania o dobrą komunikację zbiorową. Jako miasto pozbawione dostępu do linii kolejowej inwestują w transport autobusowy. Może w przyszłości powstanie też tramwaj albo przedłużona linia metra? Markom życzę powodzenia!

fot. Crusjer (Marki Wikia)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane