poniedziałek, 19 września 2016

WARSZAWA: przymiarki do zmiany oblicza ulicy Obozowej

Tramwaje Warszawskie wreszcie pracują nad projektem wielokrotnie przekładanej modernizacji ulicy Obozowej, która wyraźnie odstaje od pozostałych tras tramwajowych w mieście. Do tramwajów wsiada się z jezdni, a wzmożony ruch samochodów nie ułatwia sprawy. Taka sytuacja jest trudna dla osób starszych, niepełnosprawnych i matek z małymi dziećmi. Na szczęście jest szansa na to, by oblicze Obozowej zmienić.

Po latach od przystąpienia do projektu TW poinformowały, że w porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji trwa przygotowanie projektu modernizacji trasy tramwajowej oraz przyległego układu drogowego. Inżynier Ruchu zatwierdził projekt organizacji ruchu, co stanowi podstawę do przygotowania projektu budowlanego i wykonania robót w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Efektem modernizacji ma być poprawa stanu bezpieczeństwa, wytyczenie bezpiecznych przejść dla pieszych, ograniczenie ruchu kołowego z Bemowa do Koła, skrócenie czasu przejazdu tramwajem, zapewnienie bezpiecznej i wygodnej możliwości wsiadania do tramwajów, a także wyciszenie i podniesienie atrakcyjności torowiska.

Planowane rozpoczęcie prac to przyszły rok. To i tak dobrze wobec tylu lat zastoju na tym odcinku. Te informacje dają jednak nadzieję mieszkańcom Koła, że przestaną być wreszcie traktowani po macoszemu.

fot. TVN Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane