środa, 5 października 2016

BYDGOSZCZ: będą nowe tramwaje, dokładnie 18 sztuk

Kolejny przetarg ogłoszono w Bydgoszczy. Tym razem Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy kupić zamierza 18 nowych niskopodłogowych tramwajów wieloczłonowych, z czego piętnaście ma mieć długość 29-31 m, natomiast trzy od 19 do 21 metrów. W skład zamówienia wchodzić ma także specjalistyczne wyposażenie obsługowe, pakiet eksploatacyjno-naprawczy i świadczenia dodatkowe.

Wszystkie oferowane wagony tramwajowe mają zasadniczo pochodzić od jednego producenta, o czym decyduje specyfika zamówienia, mówiąca o takich samych parametrach, dokumentacji technicznej i rozwiązaniach konstrukcyjnych. Producenci nie mogą składać ofert na pojazdy prototypowe. Zamawiający oceni oferentów kierując się następującymi parametrami: kryterium jakości w zakresie unifikacji podzespołów (33%), serwis techniczny (7%) oraz cena (60%). Oferty można składać do 3 listopada. Producent będzie miał, od dnia podpisania umowy 20 miesięcy na dostarczenie pojazdów.

Zamówienie to będzie współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 (15 szt. tramwajów długich) oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 (3 szt. tramwajów krótkich). Najpewniej za około 2 miesiące przekonamy się, kto dostarczy Bydgoszczy nowe tramwaje. Czy znów stanie na lokalnej Pesie?

fot. bydgoszcz.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane