środa, 12 października 2016

BYDGOSZCZ: na Wszystkich Świętych komunikacja miejska za darmo

Mamy już niemal połowę października. Za nami już pierwsze jesienne ulewy, śniegi i przymrozki. Nieuchronnie zbliża się też 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych. Za chwilę okaże się, jakie nowości przygotowały miasta, by ułatwić mieszkańcom życie w tym gorącym okresie, także pod względem transportu zbiorowego. W Bydgoszczy, wzorem roku ubiegłego, poszła na całość. 28 września miejscy radni podjęli uchwałę o darmowych przejazdach komunikacją miejską.

Rozwiązanie wprowadzone przez miasto w roku ubiegłym sprawdziło się doskonale. Jak zapewnia prezydent Bydgoszczy, Rafał Burski, z ułatwienia skorzystało bardzo wiele osób, które zamiast samochodów wybrały tramwaje i autobusy. Dzięki temu ruch na ulicach był bardziej płynny, a miejsce na parkingach i drogach mogli wykorzystać ci, którzy nie mają alternatywy w formie transportu publicznego, bo np. dojeżdżają z daleka.

Doświadczenie Bydgoszczy pokazuje, że nie ma tak dobrej opcji na Wszystkich Świętych, jak darmowa komunikacja. Aż dziw bierze, że nie jest to normą we wszystkich polskich miastach...

fot. Radio Pik

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane