wtorek, 11 października 2016

ELBLĄG: wniosek do RPO w sprawie budowy nowego torowiska - Elbląg czeka

Drugie co do wielkości miasto województwa warmińsko-mazurskiego, Elbląg, chce rozbudować sieć tramwajową. Władze miasta złożyły już wniosek o dofinansowanie kwotą 9,4 miliona złotych w ramach RPO dla województwa warmińsko-mazurskiego na zrównoważony transport miejski. Przygotowany projekt obejmuje przebudowę drogi wojewódzkiej 504 wraz z budową torowiska tramwajowego wzdłuż ulicy Grota Roweckiego i 12 Lutego. Nowa trasa pozwoli ominąć 1 maja i Robotniczą, dając najszybsze połączenie południowych i północnych dzielnic.

Złożony wniosek dotyczy tylko i wyłącznie budowy infrastruktury. Nie wchodzi w to zakup taboru - takiej możliwości RPO w tym konkretnym działaniu nie przewiduje. Teraz jest on weryfikowany pod kątem spełnienia wymogów formalnych. Zgodnie z regulaminem konkursu rozstrzygnięcie powinno nastąpić maksymalnie do końca grudnia. Zamknięto już przetarg na wyłonienie wykonawcy, trwa jego wybór. Inwestycja rozpocznie się, jak tylko Elbląg otrzyma rzeczone dofinansowanie, jako że cała inwestycja wyceniona jest na 13,5 miliona złotych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze tramwaje na nowych torach zagoszczą w 2018 roku.

Przypomnę, że ostatnia rozbudowa sieci tramwajowej w Elblągu miała miejsce w roku 2006, kiedy do 21 grudnia uruchomiono trasę od starej pętli Ogólna do Osiedla Nad Jarem. W roku 2010 oddano do użytku wyremontowane torowisko na placu Konstytucji, wraz z przygotowanymi rozjazdami pod trasę tramwajową przez 12 Lutego.

fot. Dziennik Elbląski

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane