wtorek, 18 października 2016

KATOWICE: Jeleśnia zabiega o pociągi Kolei Śląskich

Wielce prawdopodobne jest, że wybrane weekendowe połączenia z Katowic do Żywca zaczną docierać także do stacji Jeleśnia. 10 października w Katowicach przedstawiciel Stowarzyszenia "Kolej Beskidzka"spotkał się Zarządem Kolei Śląskich w sprawie właśnie takiej zmiany rozkładu jazdy. Zwłaszcza w okresie zimowym takie rozwiązanie byłoby bardzo dobrym pomysłem.

Pojawienie się takich turystycznych pociągów byłoby bardzo w smak Gminie Jeleśnia, która gotowa jest dołożyć się do kosztów ich uruchamiania. Ze względu na dogodną lokalizację Jeleśni u podnóży Pilska i blisko Korbielowa, pociągi byłyby świetnym rozwiązaniem dla narciarzy i zimowych turystów odwiedzających ten region Beskidów. Gmina deklaruje ponadto, że połączenia kolejowe byłyby skomunikowane w Jeleśni z kursami lokalnych przewoźników w kierunku Korbielowa właśnie.

Na razie nie ma jeszcze informacji o ewentualnym kształcie rozkładu jazdy, ale sprawie będziemy się przyglądać. Czasu do zimy już niewiele, ale miejmy nadzieję, że połączenia pojawią się już teraz. Przypomnę tylko, że województwo małopolskie zaklepało już w nowym rozkładzie jazdy regularne połączenia weekendowe między Żywcem a Suchą Beskidzką.

(opracowano na podstawie komunikatu Stowarzyszenia "Kolej Beskidzka")

fot. Marcin Gola (SkyscraperCity)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane