niedziela, 30 października 2016

KATOWICE: od 1 listopada wspólny bilet Kolei Śląskich, KZK GOP i MZK Tychy!

Na razie tylko w wersji dobowej, ale to i tak krok milowy. Od 1 listopada w sprzedaży pojawi się wspólny bilet, obowiązujący zarówno w pociągach Kolei Śląskich, jak i w środkach komunikacji uruchamianych przez KZK GOP oraz MZK Tychy. To unikalna oferta, której dotąd bardzo brakowało.

Wspólny bilet dobowy kosztować będzie 38 złotych. Cały projekt, pod nazwą EKO BILET, to typowa oferta w typie "3w1". Bilet uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w ciągu 24 godzin od daty wskazanej przez nabywcę. Będzie honorowany we wszystkich pociągach rozkładowych Kolei Śląskich, na liniach autobusowych i tramwajowych obsługiwanych przez KZK GOP oraz na liniach autobusowych i trolejbusowych MZK Tychy. To pierwszy, ale niezwykle ważny krok w kierunku integracji taryfowej na Górnym Śląsku. Kolejnym ma być wprowadzenie Kolei Śląskich do systemu ŚKUP. Kłopot jest jednak taki, że ze względu na różnice w stosowanych ulgach ciężko przygotować ofertę, stąd w początkowej fazie będzie dostępny tylko bilet normalny.

Dobrze, że na Śląsku idą w dobrym kierunku. Trochę przeraża jednak tempo wprowadzanych zmian. Trzymam jednak kciuki za wszystkie spółki transportowe w regionie i za samorządowców, by jak najprędzej opracowali możliwie najlepsze rozwiązania dla mieszkańców i odwiedzających GOP gości.

fot. Katowice - Gazeta Wyborcza

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane