poniedziałek, 24 października 2016

KRAKÓW: Cracovia do wymiany? Kolejna zmiana nazwy zespołu przystankowego

Po zamknięciu słynnego hotelu Cracovia na jakiś czas przystanki komunikacji miejskiej w tym miejscu zostawiono w spokoju. Teraz miejsce to po raz kolejny budzi emocje. Na stronie ZIKiT trwa ankieta, która ma pokazać, czy i jak zmieni się nazwa przystanków w tym rejonie. Głosować można jeszcze do czwartku, do godziny 12:00. Cracovia, Muzeum Narodowe czy może Kino Kijów?

Jakiś czas temu przystanki zlokalizowane w rejonie ulicy Kałuży i stadionu Cracovii przemianowano na Cracovia Stadion i to był ruch w dobrą stronę, ponieważ zawęził węzeł przesiadkowy do właściwego rozmiaru, czyli bezpośredniego skrzyżowania alei Focha, Piłsudskiego i Alei Trzech Wieszczów. O ile propozycja nazwy Muzeum Narodowe jest jak najbardziej trafna i pomysłowa, o tyle Kino Kijów już jest pomysłem durnym. Jest też opcja zachowania poprzedniej nazwy, czyli Cracovia. Pod koniec tygodnia blisko 60% głosów wskazywało na opcję Muzeum Narodowe. 40% głosujących opowiadało się za dotychczasową Cracovią, a ledwie ponad 3% wybrało Kino Kijów. Należy się więc spodziewać, że to właśnie z przystanku Muzeum Narodowe będziemy niebawem jeździć autobusami i tramwajami.

Na marginesie: zaskakujące jest to, że zmiana nazwy stała się okazją do wojny między kibicami. Wszakże nazwa przystanku nigdy nie była związana z klubem piłkarskim, tylko z hotelem. Niemniej jednak nowa nazwa, jeśli zostanie wybrana, nie pojawi się od razu. Zostanie zmieniona na tablicach i rozkładach jazdy w momencie, w którym przeprowadzane będą większe zmiany w kursowaniu krakowskiej komunikacji miejskiej. A wyniki sondy znane będą w czwartek po południu.

fot. Kraków - NaszeMiasto.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane