poniedziałek, 17 października 2016

KRAKÓW: Koleje Małopolskie zbudują własną stację techniczno-obsługową

Koleje Małopolskie, kosztem ponad 37 milionów złotych, zbudują własne zaplecze techniczne. Inwestycja ma ruszyć już w przyszłym roku.

Praca przewozowa małopolskiego przewoźnika stale rośnie. Realizowany jest przetarg na nowe pociągi dla obsługi połączeń, m.in. do Tarnowa. Konieczne więc jest stworzenie własnego miejsca, w którym przeprowadzane będą konieczne prace serwisowo-utrzymaniowe. Chcąc uniezależnić się od płaszowskiej bazy Przewozów Regionalnych, spółka przystąpiła do realizacji zadania „Budowa i wyposażenie zaplecza technicznego do obsługi taboru kolejowego”, które ma zabezpieczyć kompleksową taboru województwa. Będzie ono zlokalizowane w rejonie dworca towarowego w Krakowie. Decyzje środowiskowe już są, a lokalizacyjne są w trakcie procedowania. KMŁ planuje rozpocząć inwestycję już w pierwszym półroczu 2017 roku, a zakończenie przewiduje się na wrzesień 2018 roku. Budowa zaplecza ma być finansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego, natomiast wkład własny Kolei Małopolskich ma wynieść 15% wartości zadania.

Stacja obsługowa ma mieć 100 m długości i 40 m szerokości, być wyposażona w cztery tory z kanałami rewizyjnymi  Znajdą się tam także myjnia całoroczną z urządzeniami do odfekalniania, laserowe stanowisko do pomiarów zestawów kołowych, tokarka podtorowa do toczenia zestawów kołowych, waga do pomiaru nacisku kół zestawów kołowych, stanowisko do odladzania i napiaszczania pojazdu, pomosty przesuwne z platformą, suwnica, zapadnia i podnośniki. Inwestycja ta będzie kolejnym etapem uniezależnienia się od usług Przewozów Regionalnych.

fot. UMWM

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane