czwartek, 13 października 2016

KRAKÓW: zmiany rozkładu jazdy pociągów regionalnych w Małopolsce

Małopolski Oddział Przewozów Regionalnych podzielił się z nami zmianami w rozkładzie jazdy, jakie wejdą w życie od 16 października. Nie będzie tego wiele i generalnie ruch pociągów będzie odbywał się bez większych zmian. Zmiany zostają wprowadzone w ramach V Cyklu zmienionej organizacji ruchu pociągów, i obowiązywać będą do 10 grudnia.

Kontynuowane będą prace na linii kolejowej 91. Pomimo utrudnień ruch pociągów po tej linii będzie prowadzony bez większych zmian.W wyniku zamknięcia toru  2 na odcinku Kraków Mydlniki – Krzeszowice, ruch pociągów na linii 133 będzie wciąż utrudniony. Na stacji Rudawa w dalszym ciągu będzie czynna tylko jedna krawędź peronowa, w związku z czym dla wybranych pociągów REGIO zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa w relacjach Krzeszowice – Rudawa – Krzeszowice oraz Zabierzów - Rudawa - Zabierzów. W dalszym ciągu w Rudawie zatrzymywać się będą pociągi jadące rano do Krakowa i po południu z Krakowa. Pozostałe przejadą bez zatrzymania.

W związku z trwającą budową łącznicy Zabłocie - Krzemionki, pociągi REGIO nie będą zatrzymywać się na czasowo zamkniętym przystanku Kraków Zabłocie, a wszystkie z kierunku Zakopane, Sucha Beskidzka, Bielsko-Biała, Wadowice, Oświęcim przez Skawinę, będą kończyć bieg w stacji Płaszów. Dojazd podróżnych ze stacji Kraków Główny do i ze stacji Kraków Płaszów odbywać się może pociągami REGIO kursującymi na trasie do Tarnowa, a także pociągami Kolei Małopolskich, a także środkami komunikacji miejskiej.

W związku z prowadzonymi pracami zarządca PKP PLK będą wprowadzały okresowe przerwy w ruchu pociągów na trasie zakopiańskiej. W terminie 16 – 28 października przerwa w ruchu obowiązywać będzie na odcinku Skawina – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona (dla pociągów w kierunku Wadowic i Bielska-Białej) oraz Skawina – Zakopane (dla pociągów w kierunku Suchej Beskidzkiej i Zakopanego). Natomiast w terminie 14 listopada - 10 grudnia pociągi nie pojadą na trasie Sucha Beskidzka – Zakopane. Na odcinkach objętych przerwą w ruchu pociągów zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. W celu ograniczenia utrudnień dla podróżnych na odcinku Skawina - Zakopane za pociągi będą kursować szybkie autobusy nie zatrzymujące się na większości stacji i przystanków. Szczegóły w gablotach.

Na pozostałych odcinkach brak istotnych zmian. Jedynie drobne zmiany godzin odjazdów powinny zachęcić pasażerów do uważnego sprawdzenia rozkładów jazdy, dostępnych m.in. na stronie Przewozów Regionalnych.

fot. pawelenator (za: Przewozy Regionalne)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane