piątek, 14 października 2016

POLSKA: październikowa zmiana rozkładu jazdy na kolei

W najbliższą niedzielę, 16 października, w życie wejdzie ostatnia tegoroczna korekta rozkładu jazdy pociągów w naszym kraju. Następna zmiana to już całkiem nowy rozkład jazdy na kolejny rok, który obowiązywać zacznie od grudnia. Tymczasem, do 10 grudnia, takie małe kosmetyczne zmiany.

Na południu kraju, w wybrane dni, podróżujący do Zakopanego będą musieli korzystać z komunikacji zastępczej. Autobusy pojadą za TLK Malinowski między Krakowem a Zakopanem, natomiast bezpośrednio kursować będą nocne TLK Luna i Wenus. W dniach od 17 października do 10 grudnia dodatkowo, ze względu na ruch jednotorowy na odcinku Katowice Ligota – Tychy, od poniedziałku do piątku pociąg IC Korfanty kursować będzie w skróconej relacji do Katowic. W weekendy bez zmian - do Bielska-Białej.

Wraz z korektą wracają pociągi na trasę Krotoszyn – Jarocin. Zakończyły się tam prace mające poprawić bezpieczeństwo ruchu kolejowego. Ponadto pociągi IC Centraurus i TLK Aurora, łączące nocą Poznań z Wrocławiem, pojadą trasą przez Ostrów Wielkopolski. Jest to podyktowane kontynuacją utrudnień na modernizowanej magistrali z Dolnego Śląska do Wielkopolski.

W związku z kontynuacją prac na odcinku Włocławek Brzezie – Aleksandrów Kujawski składy IC Chemik oraz IC Doker pojadą trasą okrężną od Kutna do Bydgoszczy przez Zamków i Inowrocław. Na trasy wrócą też IC Górnik i Fredro, ze względu na zakończenie prac na "wiedence" między Koluszkami a stacją Widzów Teklinów. W centralnej Polsce PKP PLK przeprowadzą też nocne prace torowe na trasie Łódź Widzew – Kutno. Przez kilka dni, zamiast niektórych pociągów regionalnych podróżni będą mieli do dyspozycji komunikację zastępczą, natomiast w wybrane dni pociąg TLK Wenus pojedzie objazdem przez Łowicz Główny.

Dodatkowo do 10 grudnia wydłużono kursowanie weekendowego połączenia z Wrocławia Głównego do stacji Berlin Lichtenberg i z powrotem. Kursy „Pociągu do kultury” realizowane przez Koleje Dolnośląskie pierwotnie miały odbywać się tylko do 25 września. Więcej ciekawych rzeczy gdzieś w listopadzie, przy okazji nowych doniesień o całkiem nowym rozkładzie jazdy.

fot. PKP Intercity

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane