środa, 5 października 2016

POZNAŃ: w Wągrowcu ruszył Bilet Wągrowiecki - wzór dla innych miast?

O tym, że w wielu regionach Polski samorządy idą z duchem czasu, wiadomo nie od dziś. Do postępowych miast dołączył ostatnio Wągrowiec, gdzie w sobotę obowiązywać zaczął Bilet Wągrowiecki. Daje on oszczędności rzędu nawet 40 złotych miesięcznie.

Taktyka jest prosta: podróżny kupuje miesięczny na pociągi Kolei Wielkopolskich, zgłaszając chęć nabycia go jako Bilet Wągrowiecki. I tyle! Bez żadnych innych kosztów otrzymuje prawo do jazdy zarówno pociągami, jak i autobusami miejskimi. To duże ułatwienie, z którego przykład powinny brać także inne miejscowości, którym zależy na dobrym samopoczuciu mieszkańców.

Wągrowiec to już nie takie małe miasteczko. 25 tysięcy mieszkańców robi robotę. Choć wydawać by się mogło, że rozkłady jazdy autobusów ZKM nie są powalające, to zapewne dostosowane są do rzeczywistych potrzeb miejscowej ludności. Tym bardziej wprowadzone udogodnienie może okazać się zachęcające dla mieszkańców. Być może w ślad za Wągrowcem pójdą kolejne tego typu miasta? Oferta oparta na idei Biletu Wągrowieckiego może sprawdzić się zwłaszcza tam, gdzie funkcjonują samorządowi przewoźnicy kolejowi.

fot. Koleje Wielkopolskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane