wtorek, 4 października 2016

Przewozy Regionalne zrobią inwestycje taborowe

W najbliższym czasie Przewozy Regionalne, w ramach państwowego programu ratowania tonącego okrętu, zakupią i zmodernizują ponad 50 pojazdów szynowych. 28 września podpisana została umowa w tej sprawie, której stronami zostali: przewoźnik oraz konsorcjum bankowe w postaci BGK (Grupa PFR), PKO BP i BZ WBK. Wszystko dzięki pomysłom ministra Morawieckiego, wśród których znalazł się ten o dużych inwestycjach w polskie przedsiębiorstwa, z transportem publicznym na czele. Ciekawe, jak to się skończy względem ulg niniejszym...

W procesie pozyskania dodatkowych środków pieniężnych dla Przewozów Regionalnych istotną rolę odegrał Polski Fundusz Rozwoju. W wyniku podpisanej umowy konto przewoźnika zasili kwota 629 milionów złotych. Spółka zmodernizuje 36 elektrycznych zespołów trakcyjnych, 4 wagony i jedną lokomotywę oraz zakupi 10 zupełnie nowych pociągów: 7 składów elektrycznych i 3 autobusy szynowe. Coś małe te zakupy, jak na tak duże pieniądze. Dodatkowo biorąc pod uwagę skalę działalności Przewozów Regionalnych w kraju, zastanawiam się kto zauważy te wszystkie inwestycje. Ciekawe, gdzie trafią wspomniane pociągi i składy z których województw zostaną zmodernizowane. Ciekawi też skala, w jakiej owe modernizacje zostaną przeprowadzone.

Żeby nie było, życzę Przewozom Regionalnym powodzenia, ale jakoś nie jestem przekonany, czy to wszystko się uda. Za dużo wody w Wiśle upłynęło chyba, żeby odwrócić proces odwracania się od tego lokalnego przewoźnika, traktowanego przez wszystkich jako zło konieczne tam, gdzie niewiele jest alternatyw albo nie ma ich wcale.

mat. Przewozy Regionalne

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane