niedziela, 2 października 2016

RZESZÓW: impreza kolejowa z pociągiem retro na Ziemi Sandomierskiej

Portal 1435.pl opublikował kilka dni temu informację o planowanej imprezie kolejowej na terenie północnego Podkarpacia, o której zorganizowanie od miesięcy stara się, pochodzący ze Stalowej Woli, Michał Bis - miłośnik kolei i pomysłodawca portalu. Wyjątkowy przejazd pociągiem retro zaplanowany został na 28 maja 2017 roku. Skład zestawiony będzie z zabytkowych wagonów wyprodukowanych w latach 30, 50 i 60 XX wieku i lokomotywy elektrycznej serii EU06.

Tego dnia łącznie zorganizowane zostaną dwa pociągi:

  1. relacja Nisko – Stalowa Wola Centrum – Stalowa Wola Rozwadów – Sandomierz (wyjazd z Niska około 7-8 rano, w Sandomierzu około 10-11);
  2. relacja Stalowa Wola Rozwadów – Tarnobrzeg – Sandomierz (wyjazd z Rozwadowa około 11:30, w Sandomierzu około 13:00).

W drogę powrotną pociąg bezpośredni do Niska wyjedzie z Sandomierza około 18:00, natomiast skład jadący przez Tarnobrzeg - około 21:00. Dodatkowo planuje się uruchomienie dodatkowego pociągu z fotostopami w godzinach porannych (zależnie od ilości chętnych) na trasie Sandomierz - Stalowa Wola. Szczegółowy rozkład jazdy przekazany zostanie w terminie późniejszym.

Organizator przewidział następujące opłaty za przejazdy pociągami specjalnymi:

  • Nisko - Sandomierz: 60 zł (~15 euro)
  • Stalowa Wola Centrum - Sandomierz: 50 zł (~12 euro)
  • Stalowa Wola Rozwadów - Sandomierz: 50 zł (~12 euro)
  • Tarnobrzeg - Sandomierz: 20 zł (~6 euro)
  • dzieci do lat 4 na kolanach opiekuna – 1 zł (~1 euro)
Podane ceny dotyczą przejazdów tam i z powrotem. Za przejazd pociągiem dodatkowym z fotostopami dodatkowo: 50 zł (~12 euro). Kobiety 25 zł (~7 euro), dzieci pojadą za darmo. 


W cenie biletu dodatkowo zapewniony zostanie transfer w Sandomierzu na trasie z dworca pod Bramę Opatowską, a także zniżki na wejścia do obiektów muzealnych w Sandomierzu.

Zapisy już ruszyły. Wpłaty uruchomione zostaną z dniem 1 stycznia 2017 i będą mogły być realizowane do końca lutego. Wpłaty w złotówkach przyjmowane będą na konto prowadzone przez mbank. Wpłaty w euro przyjmowane będą na konto dedykowane obsługujące system SEPA w FM Bank.

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy w przypadku niewystarczającej liczby osób pokrywającej koszty uruchomienia pociągu. Ta atrakcyjna oferta skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców regionu, ale z pewnością nie zabraknie gości z całego kraju i z zagranicy. Polecam serdecznie!

fot.: www.parowozy.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane