piątek, 7 października 2016

WROCŁAW: kolejne nowe torowisko, tym razem na Hubskiej

W stolicy Dolnego Śląska przybędzie kolejne torowisko tramwajowe. Szyny znajdą się w ciągu ulicy Hubskiej i połączą Glinianą z Dyrekcyjną. Wrocławskie Inwestycje ogłosiły już przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania. 

Budowa nowego torowiska pociągnie za sobą przebudowę całej ulicy Hubskiej. Jej powstanie ma na celu ułatwienie komunikacji tramwajowej na trasach do Tarnogaju i Gaju. Całość ma zostać zrealizowana najpóźniej do początku roku 2018. Postępowanie podzielone jest na trzy części. Pierwsza z nich zakłada realizację wspomnianej trasy zamówienia. Druga to docelowa organizacja ruchu z oznakowaniem, a trzecia to poprawa nawierzchni ulic Dyrekcyjnej i Gajowej. Termin składania ofert w przetargu mija 8 listopada. Kryteria wyboru dla wszystkich części to cena (60%), termin wykonania zamówienia (20%) i termin gwarancji (20%).

Wrocław ma więc szansę w niedługim czasie wzbogacić się o kilka ładnych kilometrów nowych torowisk tramwajowych. Inwestycji w rozbudowę sieci o takiej skali nie było w tym mieście od bardzo, bardzo dawna. 

fot. wroclife.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane