sobota, 15 października 2016

ZAKOPANE: będzie Węzeł Tatrzański w Poroninie

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie podpisał właśnie umowę na wybudowanie nowego układu drogowego przez samym Zakopanem. Chodzi o budowę tzw. węzła tatrzańskiego na drodze krajowej w Poroninie.

Zlecenie przypadło konsorcjum firm Banimex i Eurovia Polska. Na prace wydane zostanie prawie 48 milionów złotych, przy czym niemal 44 miliony pochłoną prace budowlane. Pozostała kwota przeznaczona zostanie na wykup nieruchomości i odszkodowanie, a także koszty nadzoru inwestycyjnego. Wykonawca ma 22 miesiące na realizację inwestycji. Oznacza to tyle, że nowy układ drogowy będzie w pełni przejezdny w drugiej połowie 2018 roku. Inwestycja zakończy gehennę kierowców związaną z poronińskim przejazdem kolejowym i skrzyżowaniami.

Jak donosi Gazeta Krakowska, pierwsze prace ruszą jeszcze przed końcem tego roku. Na początek wykonawca przygotuje zastępczą organizację ruchu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że ciągle trwa budowa trzech nowych odcinków ekspresowej zakopianki, m.in. Lubień - Rabka (ponad 15 km) oraz ponad 2-kilometrowego tunelu między Skomielną Białą a Naprawą.

fot. Małopolska

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane