środa, 2 listopada 2016

KATOWICE: Śląsk i Czechy zadowolone z kolejowej współpracy - będzie rozwój

To już rok, odkąd Koleje Śląskie dogadały się z Kolejami Czeskimi i uruchomiły ofertę pozwalającą na podróżowanie ze Śląska do Czech i z powrotem, a także na korzystanie z lokalnych pociągów w całym kraju śląsko-morawskim. W tym czasie okazało się, że zainteresowanie ofertą jest duże, a w ciągu doby średnio 65 osób przekracza kolejowo granicę między Chałupkami a Bohuminem.

Poza współpracą na wspomnianym odcinku pociągi wróciły także na trasę Cieszyn – Czeski Cieszyn. To składy ČD kursujące do tej pory na trasie Frydek-Mistek – Czeski Cieszyn. Koleje Czeskie honorują bilety sieciowe imienne dobowe oraz weekendowe, w ofercie SilesiaWeekend.

Jak informował ostatnio Rynek Kolejowy, Koleje Śląskie wzmocnią ofertę transgraniczną. Dwie dodatkowe pary pociągów kursować będą od 11 grudnia przez przejście Chałupki/Bohumin, a w ramach kompensacji połączeń także ilość kursów z Frydka-Mistka do Cieszyna ulegnie zwiększeniu. Ponadto oferta taryfowa będzie kontynuowana. Jako że systematycznie rośnie liczba pasażerów korzystających z połączeń wypada jedynie życzyć powodzenia w przyszłości i zachęcić wszystkich do korzystania z fajnych pociągów. Bo czy całodniowa wycieczka do Czech za niecałe 30 złotych nie jest czymś kuszącym?

fot. Silesia Info Transport

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane