środa, 23 listopada 2016

KRAKÓW: Internet na przystankach się przyjął

W Krakowie od kilku miesięcy trwa kompleksowa wymiana wiat przystankowych na nowsze, ładniejsze choć może niekoniecznie bardziej funkcjonalne. Z pewnością jednak nowe obiekty posiadają więcej gadżetów. Przed półroczem na jednym z przystanków tramwajowych na Rondzie Hipokratesa (w kierunku centrum) pilotażowo pojawił się bezprzewodowy Internet w technologii WiFi, którego montażem i obsługą energetyczną zajęła się firma AMS. Jak się okazało, pomysł spodobał się podróżnym, dlatego czas na kolejne wiaty.

Obecnie w Krakowie darmowy Internet bezprzewodowy dostępny jest na 36 przystankach komunikacji miejskiej. Wszystkie one wyposażone są w nowe wiaty. Prawdopodobnie także kolejne przystanki będą w przyszłości wyposażane w to udogodnienie. Dziś dostęp do WiFi jest sprawą istotną, co narzucają realia i tempo życia w mieście. Zwłaszcza w takim mieście jak Kraków, które jest niezwykle popularne wśród zagranicznych turystów, powszechny dostęp do Internetu jest czymś istotnym i niezwykle pomocnym.

Przypomnę tylko, że do roku 2018 wiat nowego typu ma być w Krakowie około 300, z czego niemal 100 znajdzie się w nowych lokalizacjach, gdzie dotąd zadaszenia nie było. Miasto nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów. Montaż obiektów prowadzi firma reklamowa AMS, która w zamian czerpać będzie zyski z powierzchni reklamowej, oferowanej na wiatach.

fot. ZIKiT

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane