wtorek, 15 listopada 2016

KRAKÓW: kolejne zamknięcie estakady Obrońców Lwowa

Przed kierowcami dalszy ciąg utrudnień w związku z budową estakady kolejowej w ciągu łącznicy Zabłocie - Krzemionki. Od jutra ponownie zamknięta zostanie bowiem estakada Obrońców Lwowa, pozwalająca w szybki sposób przedostać się od Bonarki w stronę Nowej Huty.

PKP PLK wspólnie z firmą Budimex, przygotowują się ciągle do wprowadzenia kolejnych etapów organizacji ruchu w rejonie feralnego skrzyżowania. Zmiany te wiążą się z większymi utrudnieniami w ruchu, niż te które widać. Wbrew wcześniejszym deklaracjom, PKP PLK oprócz utrudnień na estakadzie Obrońców Lwowa wprowadza też dwutygodniowe zwężenie dla pojazdów jadących w przeciwnym kierunku, a ponadto wydłuża czas zamknięcia samej estakady.Od środy zamknięta zostanie sama estakada, z równoczesnym zawężeniem wlotu od Powstańców Wielkopolskich do 2 pasów na wprost oraz jednego pasa do lewoskrętu w Wielicką. Zmiana ta powinna obowiązywać do końca listopada. Od 1 grudnia utrudnienia na samym skrzyżowaniu mają się zmniejszyć, bo udrożniony zostanie przejazd od strony Bonarki, jednak estakada drogowa pozostanie zamknięta co najmniej do połowy stycznia.

Oznacza to znów większe korki i nieregularności w kursowaniu miejskich autobusów. Do końca listopada przystanki autobusowe obsługiwane będą w dotychczasowych, tymczasowych lokalizacjach.

fot. ZIKiT

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane