niedziela, 6 listopada 2016

KRAKÓW: Muzeum Narodowe wygrało z Cracovią

W zeszły czwartek zakończyło się głosowanie w sprawie zmiany nazwy zespołu przystankowego na Alejach Trzech Wieszczów, przy dawnym hotelu Cracovia. Nietrudno się domyślić, że ostatecznie zwyciężyła inna nazwa.

Punktualnie o godzinie 12:00 zamknięto ankietę. Spośród prawie 27,5 tysiąca głosów niemal 58% oddano na Muzeum Narodowe. Kino Kijów, jak się słusznie okazało, wzbudziło najmniejsze zainteresowanie. Czy ostatecznie głosowanie przyniesie jakiekolwiek zmiany?

Wyniki ankiety zostały przekazane do Zespołu Organizacji Transportu ZIKiT, który podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie. Wcale nie jest pewne, czy nazwa ulegnie zmianie, a jeśli już, to nie wiadomo kiedy ewentualna zmiana miałaby nastąpić. Na pewno nie stanie się to w tym roku, bo nie są planowane żadne duże zmiany komunikacyjne. Jeśli w przyszłym roku dojdzie do rewolucji w marszrutach, prawdopodobnie zmieni się też nazwa zespołu przystankowego. Jeśli nie, najbliższa taka okazja pojawi się dopiero w czerwcu, przy okazji zmiany rozkładów jazdy na wakacyjne.

fot. ZIKiT Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane