niedziela, 6 listopada 2016

KRAKÓW: nowy pociąg Kolei Czeskich do Pragi

Wielkimi krokami zbliża się 11 grudnia, kiedy to w krajach europejskich obowiązywać zacznie nowy rozkład jazdy kolei pasażerskich i towarowych. Koleje Czeskie nie pozostają więc dłużne i właśnie zaprezentowały liczne zmiany w swojej dotychczasowej ofercie. Dla Krakowa oznacza to bardzo fajną nowość w postaci sezonowego pociągu bezpośrednio do Pragi.

Od kwietnia kursować będzie dzienny pociąg pospieszny Cracovia, który połączy Kraków z Pragą do końca września. Skład wyposażony ma być w miejsca do przewozu rowerów i kursować codziennie. Z Krakowa Głównego pociąg będzie odjeżdżać o 10:42 by dotrzeć do Pragi na 17:39. Kurs z Pragi realizowany będzie o 10:22 - przyjazd do Krakowa na 17:21. To wielka, pozytywna zmiana, jako że Kraków jest w tej chwili jednym z najgorzej skomunikowanych miast w Polsce, biorąc pod uwagę koleje międzynarodowe. W tej chwili tylko międzynarodowy pociąg pospieszny Silesia umożliwia krakowianom kolejowe przekroczenie granicy, nie licząc szczątkowej opcji w postaci wagonów na Ukrainę, prowadzonych pociągiem do Przemyśla.

Niestety, są też minusy, a właściwie to jeden mały minusik. Ograniczeniu ulegną terminy kursowania pociągu EuroCity Comenius na trasie Ostrawa - Warszawa. Skład ten od grudnia przestanie kursować z Warszawy w sobotnie wieczory, z Ostrawy natomiast nie będzie odjeżdżać w niedzielne poranki. Nie powinno to stanowić jednak dużego problemu dla podróżnych, których w tych terminach za wielu na pokładzie nie było.

Niebawem więcej kolejowych nowości. W drugiej połowie listopada blogiem zawładną kolejowe informacje z całego kraju. Już teraz więc serdecznie zapraszam!

fot. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane