czwartek, 10 listopada 2016

KRAKÓW: przerwa w ruchu tramwajów na Wielickiej - objazdy przez Estakadę

Kolejny krótki, awaryjny remont dotknie krakowskich tramwajów. W dniach 12-20 listopada ZIKiT przeprowadzi prace na przejeździe tramwajowym na skrzyżowaniu ulic Wielickiej i Wodnej. W związku z tym konieczne będzie całkowite wyłączenie ruchu tramwajowego na odcinku od wjazdu na estakadę w Płaszowie do Limanowskiego.

W tym czasie komunikacja tramwajowa pojedzie według następującego schematu:

  • LINIE 6, 11 i 23 - zawieszone
  • LINIA 3 objazdem przez Estakadę,
  • LINIA 13 objazdem przez Estakadę,
  • LINIA 24 objazdem przez Estakadę,
  • LINIA NOCNA 69 zostanie zastąpiona w całości przez LINIĘ 669,
Dodatkowo uruchomione zostaną linie dodatkowe, które zabezpieczą ciągłość komunikacji na odcinkach, na których wybrane tramwaje zostaną czasowo zawieszone:

  • LINIA 71 na trasie: Salwator – Zwierzyniecka – pl. Wszystkich Świętych – Poczta Główna – Starowiślna – pl. Bohaterów Getta – Limanowskiego – Kalwaryjska – Łagiewniki – Brożka – Grota-Roweckiego – Czerwone Maki P+R 
  • LINIA 76 na trasie: Mały Płaszów – Lipska – Saska – Dworzec Płaszów Estakada – Wielicka – Nowosądecka – Witosa – Kurdwanów 
Ponadto na odcinku pozbawionym komunikacji tramwajowej kursować będzie zastępcza linia autobusowa 703. Autobusy pojawią się na trasie:

Starowiślna – Starowiślna – most Powstańców Śląskich – pl. Bohaterów Getta – Na Zjeździe – Limanowskiego – Wielicka – Bieżanowska (przystanek końcowy na ulicy Wielickiej) - Wielicka – Wolska – Na Kozłowce – Nowosądecka (przystanek początkowy na ulicy Nowosądeckiej).

Przystanek końcowy i początkowy Starowiślna będzie zlokalizowany na ulicy Dietla, w zatoce przystankowej przed skrzyżowaniem w z ulicą Wrzesińską.

fot. Fakt.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane