sobota, 12 listopada 2016

Nowy rozkład jazdy w PKP Intercity

PKP Intercity przygotowuje się do grudniowej zmiany rocznego rozkładu jazdy. Pasażerów czeka trochę zmian, także pod kątem standardu podróżowania.

Przykładowo składy Flirt będą kursowały na trasach: Warszawa – Kraków przez Tomaszów Mazowiecki (IC Korczak), Kraków – Gdynia przez Łódź (IC Sukiennice), czy Katowice – Szczecin (IC Portowiec). Składy obsługiwane przez jednostki Pesy pojadą na przykład na wydłużonej trasie Jelenia Góra - Warszawy (IC Asnyk). Ponadto jedna para pociągów Lublin – Katowice pojedzie aż do Bielska-Białej (IC Pilecki, w weekendy IC Inka).

Pojawią się nowe połączenia w kategorii TLK,  jak TLK Pobrzeże z Kołobrzegu do Krakowa przez Warszawę, TLK Kociewie z Gorzowa Wielkopolskiego do Trójmiasta przez Piłę oraz TLK Swarożyc i TLK Światowid, które połączą Szczecin z Wrocławiem przez Zieloną Górę. Do rozkładu powróci też codzienny, całoroczny nocny pociąg z Trójmiasta do Zakopanego, z grupami wagonów do Przemyśla, Krynicy Zdroju i Zagórza, noszący nazwę TLK Karpaty. Pociągi międzynarodowe Praha, Porta Moravica i Varsovia zmienią kategorię z EIC na IC, przy jednoczesnym zachowaniu standardu podróżowania. Wpłynie to na obniżenie kosztów krajowych podróży chociażby między Śląskiem a Warszawą.

Nowości także w okresie wakacyjnym. Więcej składów uruchamianych będzie do Kołobrzegu (z Rzeszowa, Częstochowy, Białegostoku) oraz do Helu (z Katowic, Opola, Łodzi, Bydgoszczy). W wakacyjne weekendy na trasie Łódź - Giżycko przez Warszawę kursować będzie pociąg TLK Niegocin. Poza tym, od grudnia skrócą się czasy przejazdu na kilku trasach. Pociągi między Przemyślem a Krakowem zyskają około półgodzinną oszczędność czasu, podobnie składy z Warszawy do Wrocławia przez Łódź i z Warszawy do Trójmiasta.

Więcej szczegółów odnośnie nowego rozkładu jazdy wkrótce, już z rozbiciem na konkretne regiony kraju.

fot. PKP Intercity

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane