wtorek, 20 grudnia 2016

GLIWICE: nowy dworzec gotowy!

Od razu uprzedzam: zdjęcie poniżej jest stare! Dworzec w Gliwicach zyskał bowiem nowy blask, który rozbłyśnie na blogu dopiero po Świętach. Już teraz jednak spieszę z informacją, że jak donosi PKP SA, modernizacja gliwickiej stacji kolejowej została zakończona!

Dworzec został gruntownie przebudowany. Przemieszczanie się po obiekcie ułatwia nowy korytarz łączący obie hale dworcowe. Budynek został przystosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, okienka kasowe zostały obniżone, pojawiły się też windy. Zmieniły się perony, ich zadaszenie, no i przede wszystkim cały gmach dworca. Zachowana została zabytkowa mozaika w holu kasowym. Wszystko to powoli udostępniane było pasażerom już od lipca. W tej chwili nie toczą się już żadne prace i pora wreszcie odwiedzić do miejsce, by przyjrzeć mu się dokładniej, co jak obiecałem - końcem grudnia.

Całe przedsięwzięcie kosztowało około 156 milionów złotych, na co złożyło się m.in. unijne dofinansowanie w ramach POIiŚ. Tym samym Gliwice stały się szóstym dużym dworcem kolejowym w Polsce, który został wyremontowany za pieniądze z UE.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane