poniedziałek, 5 grudnia 2016

"Katastrofy na świecie" Odcinek 8: katastrofa tramwaju w Croydon

W tym cyklu normalnie poświęcam miejsce katastrofom komunikacyjnym, które wydarzyły się w przeszłości. Ostatnie dni sprawiły jednak, że muszę tutaj pochylić się nad zdarzeniem całkiem współczesnym. W londyńskim Croydon doszło bowiem do jednego z najpoważniejszych wypadków z udziałem tramwaju od czasu katastrofy w Dnieprodzierżyńsku na Ukrainie.

Do zdarzenia doszło rano, 9 listopada, na łuku trasy tramwajowej z New Addington do centrum Croydon, tuż przed połączeniem z trasą z Beckenham. Tramwaj linii 3, jadący w kierunku Wimbledonu, wypadł z szyn na ostrym zakręcie i przewrócił się na bok. W wyniku tego zdarzenia zginęło 7 osób, w tym Polka. 51 trafiło do szpitali z poważnymi obrażeniami.

Według wstępnych ustaleń przyczyną wypadku była zbyt duża prędkość. Przypuszczalnie nawet o ponad 20 km/h. W akcji ratunkowej brało udział pięć jednostek ratowniczych, osiem jednostek straży pożarnej i ponad 70 strażaków, który użyli ciężkiego sprzętu do wydobycia osób, które utknęły w tramwaju. Motorniczy został aresztowany, ale już zwolniono go do domu. Pod uwagę brane są rozmaite okoliczności, jak na przykład zasłabnięcie albo zaśnięcie za pulpitem. Nie wyklucza się na razie także innych czynników. Powody zdarzenia wykaże dokładne śledztwo, które się właśnie rozpoczęło.

fot. TVN24

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane