niedziela, 11 grudnia 2016

KATOWICE: tramwajem z Gliwic do Katowic bez przesiadki!

Od jutra Tramwaje Śląskie wprowadzają pewne zmiany w ofercie. Znacząco wydłużona zostanie trasa tramwajowej "jedynki", która teraz łączyć będzie gliwicką zajezdnię z placem Miarki w Katowicach. Tym samym stanie się najdłuższą linią tramwajową na całym obszarze GOP, licząc 27 kilometrów długości. Pobije tym samym linie 21 i 19.

Niestety, zmiana ta oznaczać będzie kolejne idiotyczne roszady w rozkładach jazdy. Linia 1 kursować będzie niezależnie od dnia co pół godziny, i do podobnej częstotliwości pocięta zostanie linia 11. Co z tego, że teoretycznie kursować będą naprzemiennie? Już lepiej było w ogóle zlikwidować linię 11... Ponadto także ta ostatnia skierowana zostanie na plac Miarki zamiast do placu Wolności.

Korekty rozkładów wprowadzone zostaną w ramach linii 4, 5, 9 oraz 30. Linia 19 przerzucona zostanie na plac Wolności w zamian za "jedenastkę". Czemu służyć mają te kombinacje - nie wiem. Ciekawe jest to, że Tramwaje Śląskie na potęgę mnożą jakieś dziwne potworki komunikacyjne, zamiast starać się ograniczyć ilość linii generując korzyść w postaci większej częstotliwości. W GOP-ie nigdy nie będzie dobrze, dopóki pasażerów nie zachęci się do przesiadek...

fot. Tramwaje Śląskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane