wtorek, 27 grudnia 2016

RZESZÓW: nowe połączenie kolejowe z Ukrainą!

Przed Świętami nie miałem czasu odnotować faktu, że 23 grudnia, w piątek, ruszyło nowe, codzienne połączenie Polski i Ukrainy, na trasie Przemyśl - Lwów - Kijów.

Pierwszy skład, uruchamiany przez Koleje Ukraińskie, przyjechał do Przemyśla 23 grudnia około 13:30. Podróż z Kijowa rozpoczyna się o 6:45 czasu lokalnego. Z kolei w drogę powrotną rozkład przewiduje odjazd z Przemyśla o 14:26. Przyjazd do Lwowa zaplanowano na 17:16, a do Kijowa na 22:41. Podróż trwa około 6,5 godziny. Uruchomienie połączenia to efekt współpracy strony polskiej i ukraińskiej. Utrzymaniem połączenia zajmą się Koleje Ukraińskie. To one też będą delegować do obsługi połączenia nowoczesne elektryczne jednostki rodem z Korei Południowej - Hyundai Rotem, oraz Tarpany. Pociąg wzbudził sporą sensację już 18 i 19 grudnia, gdy podczas testów pojawił się na peronie 4 przemyskiego dworca.

Połączenie ma być całoroczne. Póki co w rozkładzie jazdy figuruje data 10 czerwca 2017. Odprawy celne i graniczne będą odbywały się w trakcie jazdy pociągu. Bilet na całą trasę to wydatek rzędu 600 hrywien. Codzienne połączenie, realizowane w ciągu dnia, jest zdecydowanie ciekawą propozycją dla wszystkich chętnych.

fot.: facebook.com/karol.gajdzik 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane