czwartek, 8 grudnia 2016

RZESZÓW: nowy rozkład jazdy 2016/2017 na Podkarpaciu

11 grudnia 2016 roku w Polsce i w większości krajów Europy zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Województwo podkarpackie, wraz z lokalnym oddziałem Przewozów Regionalnych, także przygotowało szereg zmian w ofercie. Nowy rozkład jazdy pociągów REGIO jest efektem wdrożenia założeń nowej umowy przewozowej.

W nowym rozkładzie jazdy POPR uruchomi średnio 110 pociągów dziennie, kursujących głównie na terenie województwa podkarpackiego. Stanowi to wzrost w porównaniu z poprzednim rozkładem. Regularnie będą także kursowały pociągi do Krakowa i Gorlic w Małopolsce, Lublina, a także w okresie wakacyjnym planowane jest połączenie do Medzilaborzec na Słowacji.

Wśród nowych połączeń kolejowych warto wspomnieć o relacji Przemyśl – Medyka – Przemyśl. Na tym odcinku będą kursowały 3 pary pociągów - w tym dwie codziennie. Składy wyruszające z Rzeszowa będą po krótkim postoju w Przemyślu jechały dalej do Medyki. Dla podróżnych oznacza to spore ułatwienie, bo nie będzie już konieczności dokonywania przesiadki na przemyskim dworcu.

Na linii 101 w kierunku Horyńca Zdroju będzie kursował dodatkowo jeden pociąg, co w konsekwencji daje całotygodniowy obieg pociągów pomiędzy Rzeszowem a Horyńcem właśnie. Ponadto dwie pary pociągów, które w poprzednim rozkładzie jazdy kursowały w relacji Rzeszów – Dębica – Rzeszów zostają wydłużone do Tarnowa co daje łącznie 11 par dziennie między Rzeszowem a Tarnowem.

Nadal będą kursowały 3 pary pociągów z Rzeszowa do Krakowa, co w połączeniu ze skróceniem się czasu przejazdu o około 25 minut daje dobrą alternatywę. Najkrótszy czas jazdy na tej trasie, dotyczący popołudniowego kursu, wyniesie 2 godziny 40 minut. Pozostałe kursy realizowane będą w czasie poniżej 3 godzin.

Czas przejazdu pomiędzy Rzeszowem a Przemyślem skróci się średnio o 10 minut, przy czym pociąg przyspieszony „Niedźwiadek” pokona trasę z Przemyśla do Rzeszowa w 69 minut. Skrócenie czasu jazdy dotyczy wszystkich połączeń.

W wakacje wystartuje połączenie do stacji Medzilaborce, w ilości 2 par. Pociągi będą kursowały w relacji Rzeszów – Medzilaborce – Rzeszów oraz Sanok – Medzilaborce – Sanok.
fot. Przewozy Regionalne

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane