czwartek, 15 grudnia 2016

Stacje kolejowe Polski - Słupca

Przystanek kolejowy w Słupcy to typowa mała stacja pasażerska w niewielkiej miejscowości. Zatrzymują się na nim pociągi regionalne oraz część składów dalekobieżnych.

Stację uruchomiono 1 listopada 1921 roku. W czasie II wojny światowej nosiła nazwę Grenzhausen. Składa się z dwóch peronów, z których każdy posiada jedną krawędź. Początkowo budynek stacyjny stanowił drewniany barak. W latach 60. XX wieku zastąpił go murowany budynek, który działa do dziś. Budynek posiada dwie kondygnacje i przekryty jest kopertowym, czterospadowym dachem. Po zachodniej stronie znajduje się dodatkowo parterowa, kwadratowa przybudówka, połączona przełączką z głównym gmachem. Budynek dworca łączy funkcje kolejowe z dworcem autobusowym.

Do czasu modernizacji linii E-20 na tym odcinku w Słupcy istniała stacja z kilkoma torami dodatkowymi. Przebudowa układu torowego przyniosła degradację stacji do funkcji przystanku pasażerskiego. Perony połączone są z sobą za pomocą przejścia podziemnego. Nie ma już semaforów i nastawni, a na peronach znajdują się jedynie małe wiaty.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane