wtorek, 17 stycznia 2017

KATOWICE: Bieruń, kolejne miasto członkowskie KZK GOP

W strukturach KZK GOP pojawiła się kolejna, 29. już gmina członkowska. Do Związku dołączył 20-tysięczny Bieruń, miasto na wschód od Tychów, znane pobliskiej z fabryki Fiata (formalnie w Tychach).

Podczas, gdy w Związku źle się dzieje, a utopione w ŚKUP pieniądze nie znajdują odzwierciedlenia w faktycznych korzyściach, sam KZK najwyraźniej sobie radzi, czego dowodem jest kolejna gmina członkowska. Tym samym obszar członkowski KZK GOP ponownie zbliżył się do Małopolski. W Bieruniu już od dawna kursują autobusy przewoźnika, obsługujące dwie linie: 931 i 995, łączące miasto z Katowicami i Mysłowicami. Z dużym prawdopodobieństwem ich rozkłady w przyszłości zostaną wzbogacone o kolejne kursy.

Tak w ramach dygresji: ciągle ostają się niezależne MZK Tychy, MZKP Tarnowskie Góry i PKM Jaworzno. Jedynie tarnogórski zakład od lat funkcjonuje w porozumieniu taryfowym z KZK GOP. Jakkolwiek górnośląski Związek jest tworem przypominającym dawne WPK, tak integracja taryfowa na tak wielkim obszarze to priorytet. Szkoda, że ŚKUP kuleje.

fot. Bieruń.pl

1 komentarz :

  1. Bieruń wszedł, ale Rudziniec wyszedł. Z dużym prawdopodobieństwem ilość kursów na 931 i 995 wzrośnie ? Co to za pierdoły i bujdy na resorach. MZKP - tarnogórski zakład ? Zakład to może być utylizacji śmieci.

    OdpowiedzUsuń

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane