środa, 4 stycznia 2017

KRAKÓW: kanał na Armii Krajowej - rusza modernizacja wiaduktu kolejowego

Wszyscy Ci, którym wydawało się, że po budowie kolejowej estakady nad Wielicką nic już gorszego w Krakowie przytrafić się nie może spieszę z przypomnieniem, że owszem - może. Już w najbliższy poniedziałek ruszają prace na linii kolejowej, będącej częścią magistrali E-30 w miejscu, które dla wielu kierowców stanowi codzienny program obowiązkowy. Pod młot idzie most nad Armii Krajowej, w miejscu gdzie docelowo powstanie kolejny kolejowy przystanek w ramach SKA, Kraków Bronowice.

W poniedziałek, 9 stycznia, zacznie obowiązywać zwężenie w obu kierunkach. Dla kierowców zostanie po jednym pasie w każdym kierunku. Niestety, to nie jest najgorsza informacja. W czasie ferii zimowych, a dokładnie od 3 do 12 lutego, przejazd pod wiaduktem zostanie zamknięty w ogóle. Potem wróci ruch na zawężoną jezdnię. Zwężenie obowiązywać będzie przez półtora roku, aż do 30 maja 2018 roku. Całkowitego zamknięcia należy się w tym miejscu spodziewać jeszcze raz, w połowie września.

Problematyczne będą objazdy, jako że mostek w ciągu ulicy Zielony Most też będzie zamknięty, choć w czasie wyłączenia ruchu na Armii Krajowej będzie udostępniony zmotoryzowanym. Tymczasem podobny los czeka ulicę Rydla, gdzie powstać ma wiadukt. Tam całkowite zamknięcie obowiązywać zacznie już jutro (5 stycznia) i potrwa aż do 30 maja 2018 roku.

Nie wiem, jak rozwiązane zostaną objazdy i jak Kraków poradzi sobie z tym kłopotem. O ile sensu i wagi tej inwestycji nie sposób podważyć, o tyle wedle ustalonego harmonogramu ta część Krakowa zostanie po prostu zablokowana. Nie chcę myśleć, co będzie się działo na Balickiej, Conrada i Wrocławskiej...

Pamiętacie taki widok? (fot. Michał Bis, 1435.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane